
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.54 mm |
| Width | 4.572 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Height | 10.922 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 4.5 A |
| Output Voltage | 27.52 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Output Current | 4.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | SEPIC |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 32 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2.42 V |
| Max Output Voltage | 27.52 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Function | Step-Down |
Stock: 468
Distributors
pcbx
Unit Price$10.33103
Ext.Price$10.33103
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.33103 | $10.33103 |
| 10 | $8.18645 | $81.86450 |
| 25 | $7.74491 | $193.62275 |
| 50 | $7.32722 | $366.36100 |
| 100 | $7.06115 | $706.11500 |
| 300 | $6.83240 | $2049.72000 |
| 500 | $6.61098 | $3305.49000 |
